Kontakta oss gärna!

KFUM Örebro Friidrott
Tybblelundsvägen 3
702 86 Örebro

 

Telefon: 019-10 26 36
Telefontid måndag - fredag 09.00-12.00, 13.00-17.00 (oktober-april)
Telefontid måndag - fredag 10.00-12.00, 13.00-15.00 (maj-september)

E-post: friidrott@kfumorebrofriidrott.se

Bankgiro: 5626-1647

Faktureringsadress:

KFUM Örebro Friidrott

LIN2247 Scancloud

831 97 Östersund


Christer Palmén
Kanslichef

Telefon: 073 622 96 83
E-post: christer@kfumorebrofriidrott.se


Daniel Persson
Kansli & Träningsgrupper/Utbildning
Telefon:
073 622 96 82
E-post:
daniel@kfumorebrofriidrott.se

Gjorche Boshkovski

Vaktmästare
Telefon: 072 032 27 67


Styrelsen


Ordförande

Per Drageryd
Telefon: per.drageryd@gmail.com

Email: 073-049 74 86


Vice ordförande

Ingela Fransson

Telefon: 070 896 5403

Email: ingela.fransson@oru.se


Sekreterare

Kristina Drageryd

Telefon: 070 32 96 276

Email: kristina.drageryd@outlook.com


Controller/kassör

Mats Sundberg

Telefon: 070 654 58 07

Email: matserik.su@telia.com


Övriga ledamöter

Lars Erlandh

Telefon: 0700-647667

Email: lars.erlandh@hotmail.com


Lotta Molinder

Telefon: 070 716 14 17

Email: lotta.molinder@gmail.com


Viktoria Tranderyd

Telefon: 070 993 23 79

Email: viktoria.tranderyd@orebro.se

Suppleanter
Eric Lindahl

Curt Gruvaéus



Övriga förtroendevalda

Revisorer
Mats Domberg
Björn Holm

Valberedning
Jörgen Drageryd

Antje Torstensson

Karin Johansson



 
Följ oss på sociala medier!
Huvudsponsor Åstadsloppet:
 
Sponsorer och samarbetspartners:
 
Våra arrangemang:
Vi samarbetar med